Cep telefonu faturalarına zam yolda! 1 Nisan’dan önce taahhüdünü yenilemeyen yandı

Geçtiğimiz yıl milyarlarca liralık kar elde eden GSM operatörleri, enflasyonun üzerinde zam yaparak paket ücretlerinde yaklaşık %150 oranında artışa gitti. BTK’nın tavan fiyat politikası sorunu çözmezken, vatandaşlar zamdan endişeli.

1 Nisan’da Yeni Zam!

BTK’nın 1 Nisan 2024’te açıklayacağı yeni azami ücret tarifesinin ardından operatörlerin yeni tarife ve paket fiyatlarına zam yapması bekleniyor. Zamlı tarifelerin genel olarak internet paketlerinde uygulanacağı tahmin ediliyor.

Ekim 2023’te BTK tarafından açıklanan azami ücret tarifesine göre, yurt içi arama dakikası 2.45 TL, yurtdışı arama dakikası 24.57 TL ve yurt içi SMS fiyatı 1.75 TL olarak belirlenmişti. Yeni tarifeyle birlikte bu fiyatların artması bekleniyor.

Taahhüt Süresi Dolanlar Dikkat!

Tarife ve paket ücretlerine zam gelmeden önce taahhüt süresi dolan vatandaşların zamdan etkilenmemesi için yeni tarife ve paket taahhüdünü 1 Nisan tarihine kadar yapmaları gerekiyor.

ALO 120’ye Şikayet Edebilirsiniz!

Operatörlerle ilgili şikayetleri ALO 120’yi arayarak veya BTK’nın web sitesinde bulunan formu doldurarak BTK’ya iletebilirsiniz.

Zamdan Etkilenmemek İçin:

  • Taahhüt süresi dolanlar 1 Nisan’a kadar yeni taahhüt yapabilir.
  • ALO 120’yi arayarak veya BTK’nın web sitesini kullanarak şikayette bulunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x